Μίλησε στο τέλος η Αχαγιά 82

Οι παίκτες της Αχαγιάς 82 ανέβασαν ρυθμούς στο τελευταίο δεκάλεπτο και πήραν σπουδαία νίκη στη Νέα Ιωνία,  κερδίζοντας την ομώνυμη ομάδα με 57-58.

Τα 10λεπτα :18-18, 26-32 (ημ.), 43-40, 57-58.

Ν. ΙΩΝΙΑ (Δαμιανίδης) : Καραθανασόπουλος 15 (4), Ηλιόπουλος 4, Βασιλόπουλος, Μαυρίδης 5, Λαμπρόπουλος 13, Λίτσιος 6, Σιούτης 6, Κανελλόπουλος 1, Γεωργίου 7.

ΑΧΑΓΙΑ ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 14 (1), Σταμόπουλος 5, Δουλγεράκης, Νικολάου 4, Γατσούλης 6 (2), Χρυσανθόπουλος, Χαμηλός 2, Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 17, Οικονομόπουλος 10.

14-16 Γατσούλης με σουτ τριων πόντων
1 μιση περίπου λεπτό για να ολοκληρωθεί η πρώτη περίοδος και το σκορ ειναι ισόπαλο 16-16
18-16 και πάλι προβάδισμα για τη Νέα Ιωνία
18-18
Τέλος πρώτου δεκαλέπτου
Τα δυσάρεστα νέα είναι ότι ο Αγγελος Γατσούλης τραυματίστηκε,  χτυπώντας τα δάκτυλα του και ενδέχεται να μην συνεχίσει
Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την Αχαγιά 82 να παίρνει κεφάλι με σκορ 20-22
Στο μεταξύ δύο φάουλ έχει ο Παναγιώτης Νικολάου και από ένα οι Οικονομόπουλος και Δαβάνης
21-22
Ο Άγγελος Γατσουλης δείχνει οτι δεν έχει κατι ανησυχητικό και πέρασε ξανά στον αγωνιστικό χώρο
Τρία λεπτά για να λήξει το τρίτο δεκάλεπτο
Ο Ανδρέας Οικονομόπουλος φέρνει και πάλι το παιχνίδι στα ισια με δύο ευστοχες βολές
Δυο λεπτά για λήξη δεκαλέπτου
40-38
43-38
Ενα λεπτό
43-40 Οικονομόπουλος
Το σκορ έχει διαμορφωθεί 45-44 ενω απομένουν περίπου οκτώ λεπτά για τος τέλος του αγώνα
Το σκορ παραμένει 54-53
Ο διαιτητής ζήτησε απο φιλάθλους να περάσουν εκτός γηπέδου λογω αντιαθλητικης συμπεριφοράς