Τον πρώτο της φιλικό αγώνα έδωσε το απόγευμα του Σαββάτου η ομάδας μας, αφού φιλοξενήθηκε στην Πάτρα από τον Γλαύκο, με το πρόσημο του αγώνα να είναι θετικό για τους “κόκκινους”. Ο coach Μπερδέσης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει πλάνα και σχήματα για τα επίσημα ματς και να δώσει ευκαιρίες σε όλα τα παιδιά. Από…
![](https://axagia82.gr/wp-content/uploads/2021/09/ΑΧΑΓΙΑ-ΓΛΑΥΚΟΣ-18-1000x650.jpg)
Τον πρώτο της φιλικό αγώνα έδωσε το απόγευμα του Σαββάτου η ομάδας μας, αφού φιλοξενήθηκε στην Πάτρα από τον Γλαύκο, με το πρόσημο του αγώνα να είναι θετικό για τους “κόκκινους”.
Ο coach Μπερδέσης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει πλάνα και σχήματα για τα επίσημα ματς και να δώσει ευκαιρίες σε όλα τα παιδιά.
Από τον αγώνα απουσίαζε εξαιτίας ενός μικροτραυματισμού ο Αντώνης Δαβάνης.
Για την ιστορία ο αγώνας τελείωσε με νικήτρια ομάδα την Αχαγιά 82 με σκορ 67 – 71. ( 21-22, 40-35, 67-71)
Ο Α.Ο. Αχαγιά 82 ευχαριστεί θερμά τον Γλαύκο για την εξαιρετική φιλοξενία.